Kaplama Çeşitleri - Örkon Kimya


P.T.F.E., F.E.P., P.F.A., E.C.T.F.E., Powerplast®, Powerful®, Powergranit®, Powerseramik®, Powertech®, Halar®, Teflon® kaplamalar konusunda hizmet vermektedir.
P.T.F.E. Kaplama (Polytetra fluoro ethylene)

Kaplanıldığı yüzeylere yapışmazlık , su tutmama ve yağ itme özelliği kazandırırlar.
-235 ˚C – +290 ˚C arasındaki ortamlarda kullanılabilirler. Yüksek sertlik düzeyi, yüksek çizilme ve aşınma dayanımı, kolay temizlenebilme, kir tutmama özelliği, Gıdaya uygunluk
Düşük sürtünme katsayısına sahiptir (0,05 – 0,10)

Halar®

Agresif kimyasallara karşı çok yüksek bir dirence sahiptir.
150 ˚C ’ye kadar sürekli hizmet verebilme
1.000 mikron kaplama kalınlığa kadar uygulanabilme özelliği.

F.E.P. Kaplama (Fluorinated ethylene propylene)

Gözeneksiz bir film yapısına sahiptir. Agresif kimyasallara karşı çok yüksek bir dirence sahiptir. Tanklar, reaktörler, karıştırıcılar, vanalar ve kimyasallarla iç içe olan diğer malzemeler F.E.P. kaplanabilir. Böylece uzun vadede yaşanacak kimyasal tehlikelere karşı koruma sağlanmış olur. 205 ˚C ’ye kadar özelliğini korur.

P.F.A (Perfluoro alkoxy)

Mükemmel yapışmazlık ve kimyasal direnç özelliğine sahip bir türdür. +260 ˚C ’ye kadar özelliğini korur. Düşük sürtünme katsayısına sahiptir (0,10 – 0,20). Güçlü mineral asitlere, inorganik aşındırıcılara ve yüksek tuz içeren organik asitlere dayanıklıdır. Firmamızda kullandığımız PFA türü, yoğun molekülerli yapıya sahiptir ve bu sebeple performansı muadil kaplamalara göre çok daha yüksektir.

Xylan®

Düşük sürtünme katsayısına sahip kaplama türüdür. Kaplandığı yerlere kuru yağlama özelliği kazandırırlar. Aşınmaya karşı yüksek dirence sahiptir. Floropolimer kaplamalar metal kaplamalardan şüphesiz ki daha yumuşaktır fakat çalışma sürecinde yoğunlaşırlar ve her ne kadar aşınsalar da, bu kaplamalar metalin gözeneklerine gömülerek nüfuz ettikleri için kuru yağlama özelliğinin uzun süre muhafaza edilmesini sağlarlar. Powertech kaplamanın performansı zaman içinde yavaş ve kademeli olarak azalır ve böylece acil ve kritik problemlere yol açmaz.

Powertech®

Haşıl Kurutma Tamburları:
İpliğin üzerindeki haşıl kurutulurken silindir yüzeyine yapışmasını engeller. Kumaşın, ipliğin ve benzer ürünvlerin işlenmesi sürecinde yüzeydeki sürtünmeyi minimize ederek üst düzeyde “yapışmazlık” yüzey kayganlığı sağlar.

Barabanlı Kurutma Makinesi:
Silindirlerin yüzeyine yapışmayı ve silindirlerin korozyona uğramasını engeller.
Operasyon esnasındaki dur-kalklardan dolayı kaybedilen iş gücünü, enerji sarfiyatını ve fireyi en aza indirmenizi sağlar.

MCS Boyama Tekneleri:
Yüksek hızda sürtünmeden oluşacak tüylenmeleri ve kumaş kırılmalarını engeller.
Renk değişimlerinde kolay ve kesin temizlik sağlar. Bu durumda üretim hızınız ve kaliteniz artar.

Boya ve Apre Kurutma:
Kullanılan kimyasalların kurutma aşamasında silindir yüzeyine yapışmasını ve kirlenmesini engeller. Powertech® kaplamanın performansı, zaman içinde yavaş ve kademeli olarak azalır ve böylece acil problemlere yol açmaz.

Düz Baskı Makinaları:
Silindir yüzeylerine boya yapışmasını önler.
Böylece Blanket Altı Taşıyıcı Silindirlerinin dur kalklarda blankete iz yapması engellenir.

PAD-BACD Silindirleri:
Renk değişimlerinde kolay temizlik sağlar.

Dok Arabaları:
Powertech® kaplamalarımız agresif kimyasallara karşı çok yüksek bir dirence sahiptir ve temas halinde olan yüzeylerin kısa sürede deforme olmasını engeller

Rilsan®

Polyamit esaslı kaplama türüdür. +90 ˚C ’ye kadar olan ortamlarda birçok asit kimyasala karşı yüksek dirence sahiptir. Bakteri barındırmaz. ISO 868’e göre 80 Shore D sertliktedir. Denizcilik sektöründe kullanıma uygundur, tuzlu suya karşı 10 yıla kadar korozyon önleme ve koruma özelliğini muhafaza ettiği görülmüştür. Titreşim ve darbe azaltıcı özelliği vardır. Esnek yapısı sayesinde mekanik olarak işlenmeye ( tornalama, v.b. ) uygundur. Gıdaya uygun yapısı, gıda ile temas eden yüzeylerde kullanılmasına olanak sağlar. Dayanıklı ve kaygan yapısı sayesinde her tür sıvı nakil tesisatında kullanılabilir.

Powerful®

Su depoları, yüzme ve süs havuzları ile yapay göletler için ideal yalıtım malzemesidir. Endüstriyel zemin uygulamalarında, dinlendirme havuzları, silo yapıları, çatı ve teras yalıtımında, hijyenik üretim alanlarında, otopark ve köprü zeminlerinde, bohçalama ve temel yalıtımında, boru kaplamalarında, ticari araç kasalarının zemininde başarıyla hizmet verir.

Powergranit

4 Kat Uygulamalı P.T.F.E. kaplama türüdür. Powergranit uygulamalarında, gıdaya uygun hijyenik yüzeyler,  uzun ömürlü kullanım.
Yanmaz yapışmaz performansını, kalıcı bir şekilde bozulmaya uğramadan koruyabilir. Yüksek dayanıklılığa sahiptir ve üst düzey korozyon direnci ile açılmalara izin vermez.

Powerseramik

Üst düzey sertlik
Yüksek çizilme ve aşınma dayanımı
Parlak ve göz alıcı yüzeyler
Kolay temizlenme
Yüksek sıcaklık dayanımı ( + 450 ˚C )
Gıdaya uygunluk, özelliklerine sahiptir.

E.C.T.F.E.

Agresif kimyasallara karşı çok yüksek bir dirence sahiptir.
150 ˚C’ye kadar sürekli hizmet verebilme
1.000 mikron kaplama kalınlığa kadar uygulanabilme özelliği

Powersilikon
  • Yüksek dayanıklılık
  • Yumurtalı ve şekerli ürünlerde mükemmel sonuçlar
  • Gıdaya uygun hijyenik yüzeyler


Headquarters

Address: Akçaburgaz Mh. 153. Sk. No: 5 Kıraç 34522 Esenyurt
Istanbul / Turkey


+ 90 212 886 25 67

www.orkonkimya.com

orkonkimya@orkonkimya.com

Follow Us

You can follow us on our social media accounts.