Hakkımızda - Örkon Kimya

Firmamız, 30 seneyi aşkın bilgi birikimi ve üretim tecrübesine teknolojik yenilikleri de katarak sektöründe haklı bir yer edinmiştir.

Firma Profili

Firmamız yanmaz, yapışmaz, anti korozif ve kuru yağlama özelliğine sahip kaplamalar konusunda 30 seneyi aşkın tecrübesiyle faaliyet göstermektedir.

Bu süreç içerisinde, müşterilerinin takdiri ve desteğiyle sektörün lideri olmuştur. Güncel teknolojileri takip ederek, etkin Ar-ge çalışmaları ile müşterilerinin sorunlarını çözen ÖRKON, profesyonel yönetim anlayışı ile her geçen gün daha da büyümektedir.

P.T.F.E., F.E.P., P.F.A., E.C.T.F.E., Powerplast®, Powerful®, Powergranit®, Powerseramik®, Powertech®, Halar®, Teflon® kaplamalar konusunda hizmet vermektedir.

Örkon Kimya, 2.000 ㎡ kapalı alanda, ileri teknolojiyle donatılmış otomatik tünel sistem yıkama, yakma, kumlama ve pişirme üniteleriyle günde 1.000 adet ekmek tavası ve 30 ㎡ tekstil silindir yüzeyi kaplama kapasitesine erişmiştir. Tesisimizde 150 cm çap, 6 metre boy ve 2 ton ağırlığında ürünler kaplanabilmektedir.

Bu teknik kapasiteyi, yüksek kaliteli yoğun moleküler ham madde kullanımıyla birleştirerek Powertech® kaplama kalitesini oluşturmuştur.

Son bir kaç yıl içerisinde, Fabrikamızın tescilli markası olan Powerpan® “Endüstriyel Tavalar” unlu mamüller sektöründe ihtiyaç duyulan ekmek tavaları, sandviç / hamburger tavaları, baget ekmek tavaları, baklava – pizza tepsileri, döner fırın / katlı ( matador) fırınlar için tava – palet taşıma arabaları imalatı da yapmaya başlamıştır.

Örkon Kimya, ülkemizde endüstriyel kaplama sektöründe, ISO 9001 Kalite, ISO 14001 Gıda ve ISO 22000 Çevre sertifikalarını almış ilk ve tek firma olmanın haklı gururunu yaşamaktadır.
DAHA FAZLASI

Çevre Politikası

Çevreye verdiği değerin ve çevre mevzuatlarını ciddiyetle takip etmesinin bir sonucu olarak, üretim faaliyetlerinde ekolojik dengeyi korumayı ve bunu bir şirket kültürü haline getirmeyi taahhüt etmektedir.

Kalite, Gıda ve Çevre Politikaları

Güvenilir ve istikrarlı bir ortak mı arıyorsunuz?


Headquarters

Address: Akçaburgaz Mh. 153. Sk. No: 5 Kıraç 34522 Esenyurt
Istanbul / Turkey


+ 90 212 886 25 67

www.orkonkimya.com

orkonkimya@orkonkimya.com

Follow Us

You can follow us on our social media accounts.